Послания за доброта на пътя: РЦПППО – Ловеч и КАТ обединиха сили в уникална акция
От Регионален център ЛОВЕЧ | 29.04.2026 | НовиниРегионалният център – Ловеч за пореден път показва, че емпатията и грижата за емоционалното здраве нямат граници и могат да излязат извън кабинетите, директно на улицата.
В продължение на дейностите по повод на 20 години от създаването на регионалните центрове, специалистите от Регионалния център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование – област Ловеч, съвместно със служители на сектор „Пътна полиция“ (КАТ) към ОДМВР – Ловеч, проведоха кампания за насърчаване на емпатията и толерантността между участниците в движението.
Вместо традиционните проверки, шофьорите бяха изненадвани с позитивно отношение и специално изработени стикери.
Екип от центъра, заедно с полицаите, раздаваха и залепваха (след съгласие на водачите) цветни послания като: „Усмихни се – пътят е по-лек“, „Карай с добро в сърцето“ и „Щастието пътува с мен“, „Всяка посока води към нов шанс“, „Карай с добро в сърцето“. Шофьорите реагираха с изненада и благодарност. Залепихме десетки стикери на автомобили, чиито собственици избраха да носят позитивно послание навсякъде със себе си. Тази съвместна акция е доказателство, че когато институциите работят заедно с грижа за емоционалния климат в обществото, промяната е възможна.


НОВИНИ